МФО “Гуманна країна” закликає розповсюджувати лише достовірну і правдиву інформацію, спростувати розміщену на рекламних щитах інформацію про уникнення контакту з тваринами як способу запобігання захворювання на коронавірус, а також якомога скоріше звернутися до рекламних агентств (які надали послуги з розміщення цієї інформації) з вимогою видалити її з рекламних щитів.
В умовах пандемії основним інструментом протидії паніці стає забезпечення доступу до правдивої та перевіреної інформації.
Проте в деяких містах України на рекламних щитах розміщена наступна інформація: “Як не захворіти на коронавірус COVID-19. Уникайте контактів з тваринами” (поруч з цим надписом намальована собака).
Всесвітня організація охорони здоров’я таку інформацію щодо тварин не підтверджує https://cutt.ly/EtxeWVp.
Разом з тим Кабінет Міністрів України надає офіційну інформацію про те, що (цитата): “Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин” (першоджерело https://covid19.com.ua). Порада мити руки після контакту з тваринами стосується гігієни людини в цілому і не є вийнятковою при пандемії коронавірусу.
Бактерії, які можуть міститися на шерсті тварини знаходяться також на всіх поверхнях (на овочах і фруктах, пакетах з їжею і газетах, поручнях в громадському транспорті і дверних ручках, верхньому одязі і сумках, гаманцях і взутті, грошах і телефонах, автомобілях і тілі людини тощо). І мити руки необхідно кілька разів на день навіть в той час, коли в країні немає пандемії вірусу (після повернення з вулиці, перед прийманням їжі, після контакту з тваринами та ін.). Але на рекламних щитах чомусь саме під час епідемії коронавірусу з’явилися заклики уникати контакту з тваринами, щоб не заразитися коронавірусом.
Така дезінформація викликає панічні настрої в людей та призводить до того, що тварин буквально викидають на вулицю (за відсутності притулків для тварин) чи вирішують приспати цілком здорових і безпечних домашніх тварин.
P.S: Слід зазначити, що сьогодні МОЗ опублікувало роз’яснення щодо цієї ситуації: https://facebook.com/story.php?story_fbid=1486296801533420&id=261889753974137
Співголови МФО Юлія Овчиннікова та Кіра Рудик