Європейська Рада офіційно прийняла директиву щодо захисту довкілля за допомогою кримінального права. Новий закон замінює попередній з 2008 року та покращить розслідування та переслідування екологічних злочинів.
Директива встановлює мінімальні правила щодо кримінальних злочинів і покарань у всіх країнах-членах ЄС, розширюючи перелік правопорушень з 9 до 20, у тому числі включаючи нові правопорушення, такі як торгівля деревиною, незаконна переробка забруднюючих речовин із суден і втрата середовища існування. Новий закон також вводить положення про «кваліфіковане правопорушення», яке застосовується, коли злочин, про який йдеться в Директиві, вчиняється навмисно і спричиняє знищення або незворотну або тривалу шкоду довкіллю.
Таким чином Європейський Союз визнає кримінальними покараннями за найсерйозніші випадки шкоди довкіллю, які можна порівняти з #ecocide.
Умисні злочини, які спричинили смерть людини, каратимуться максимальним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк не менше десяти років (країни-члени можуть вирішити передбачити ще суворіші покарання у своєму національному законодавстві). Інші злочини караються позбавленням волі на строк до п’яти років. Максимальний термін позбавлення волі за кваліфіковані злочини становитиме не менше восьми років.
Для компаній розмір штрафу становитиме не менше 5% від загального світового обороту за найсерйозніші порушення або 40 мільйонів євро. За всі інші правопорушення максимальний штраф становитиме принаймні 3% від обороту або альтернативно 24 мільйони євро.
Країни-члени мають два роки на адаптацію своїх національних правил до цієї Директиви.